I Ogólnopolski Kongres Europeistyki w Warszawie

W dniach 18-20 września odbył się w Warszawie I Ogólnopolski Kongres Europeistyki. Tematem przewodnim było 10-lecie polskiego członkostwa w Unii Europejskiej.

Samodzielnie zorganizowałem dwa panele. Pierwszy, zatytułowany Pozycjonowanie stanowisk partii politycznych na przykładzie wyborów do Parlamentu Europejskiego, miał na celu dokonanie analizy potencjału nawigatorów wyborczych (VAAs) do pozycjonowania stanowisk partii politycznych, w tym zwłaszcza aplikacji euandi, która w polskiej wersji była współtworzona przez trzech uczestników panelu (P. Rozbicka, K. Grzybowska-Walecka, W. Gagatek). W szczególności warto jednak wskazać na udział  prof. Katarzyny Sobolewskiej-Myślik oraz dr. Dominiki Kasprowicz z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, które brały udział w tworzeniu aplikacji EU Vox.

Drugi panel, przeprowadzony w języku angielskim, zatytułowany był European Democracy in Times of Crisis. Stał się on okazją do promocji najnowszego numeru wydawanego w CE Yearbook of Polish European Studies (YPES) poświęconego temu właśnie zagadnieniu (YPES 16/2013). Wśród panelistów znalazło się kilku autorów artykułów zamieszczonych w najnowszym numerze YPES (doktorzy: M. Witkowska, K. Borońska-Hryniewiecka, P. Kaleta), dr A. Sroka oraz last but not least, specjalni goście zagraniczni panelu: prof. Steven Van Hecke z Uniwersytetu w Leuven, dr David Bailey z Uniwersytetu w Birmingham, dr Michael Holmes z Uniwersytetu Hope w Liverpoolu oraz dr Erol Külahci z Wolnego Uniwersytetu w Brukseli (ULB).  Na zdjęciu poniżej prof. Steven Van Hecke podczas swojego wystąpienia panelowego.

Na deser wziąłem udział w panelu zatytułowanym Dobre praktyki w edukacji europeistycznej, gdzie podzieliłem się uwagami w przedmiocie Kształcenie umiejętności interpersonalnych na kierunku europeistyka.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.